LNS Rehabilitācijas centrs

“LNS RC piedalījās grāmatas “#100dečiLatvijai” latviešu zīmju valodā sagatavošanā”

LNS Rehabilitācijas centra Zīmju valodas attīstības nodaļa piedalījās grāmatas “#100dečiLatvijai” latviešu zīmju valodā sagatavošanā. Grāmatā “#100dečiLatvijai” ir 100 stāsti latgaliešu un latviešu valodās. No latgaliešu valodas stāstus tulkoja surdotulce Ieva Strode.

Grāmatas “#100dečiLatvijai” autore ir tekstilmāksliniece un rakstniece  Annele Slišāne. Māksliniece divu gadu garumā stellēs noauda 100 deķus no dažnedažādiem materiāliem – no puķēm, dillēm, dadžiem, zirgskābenēm, nātrēm, ceriņiem, neapstrādātiem augu stiebriem, arī zeķubiksēm, maizes un kafijas iepakojumiem, bērnu rotaļlietām un citiem materiāliem. Katram izaustajam simtgades deķim māksliniece ir uzrakstījusi arī stāstu. Par šo projektu tekstilmāksliniece apbalvota ar Latgales kultūras balvu – Boņuks.

Ceram, ka Starptautiskās Nedzirdīgo nedēļas pasākumu ietvaros no 20.–26.septembrim LNS apmeklētājiem būs iespēja apskatīt mākslinieces Anneles Slišānes deķu izstādi un piedalīties videogrāmatas “100 deči Latvijai” latviešu zīmju valodā atvēršanas svētkos.

Vairāk info: https://www.facebook.com/100deciLatvijai

Lasītākās ziņas

Augšā